РК Львів-Леополіс та РК Klosterneuburg: започатковано новий міжнародний проект

 Під час Великодня можуть ставатися великі справи, особливо, якщо вони розпочинаються у Велику П’ятницю. Саме у Велику П’ятницю було відкрито широку дорогу до ще одного міжнародного ротарійського проекту. 25 львів'ян з  РК Львів-Леополіс та майже 20 представників австрійського РК Klosterneuburg 13-15 квітня зустрілися у Львові, щоб обговорити спільні дії в служінні понад власне Я.

Перші кроки почалися ще майже три роки тому,  коли Андрій Гаук «познайомив» мене з ротарійцем австрійського клубу Klosterneuburg Миколою Дмитерком. Миколу, колишнього львів’янина, я знав давно. Ми з ним зустрічалися ще до 1991 р. у Львові і вже після 2000 р. у Відні, але розмова про ротарі не заходила.

І, власне, після ротарійського знайомства, яке відбулося теж цікаво, я два рази був на засіданні австрійського РК Klosterneuburg. Перший раз я мав для виступу тільки 7 хвилин, але про наш Леополіс встиг розказати. На другий рік я вже міг більше познайомити ротарійців з Відня з нашими програмами та і Книга Львів-Леополіс, залишена в австрійському клубі, без сумніву, зіграла свою позитивну роль. Саме під час других відвідин клубу Klosterneuburg мені захотілося, щоб між нашими клубами зав’язалася щира ротарійська чоловіча дружба і першою спільною програмою міг би бути спільний благодійний концерт Народного артиста України цимбаліста-віртуоза, леополійця Тараса Барана та хірурга-ортопеда, віртуоза скрипаля, кльостернойбурзця Миколи Дмитерка.

Крок за кроком і в грудні 2010 р. візит-відповідь президента РК Klosterneuburg Райнера Кубіцькі в нашій королівській трапезній. Австрійці приїхали для організації в односторонньому порядку благодійної допомоги Львіській музичній школі-інтернату імені Соломії Крушельницької.

Далі півроку наполегливої праці Андрія Гаука та Миколи Дмитерка і уже доволі представницька делегація РК Klosterneuburg у Львові. Перше спільне засідання-знайомство закінчилося конкретною пропозицією продовження проекту з музичною школою, але уже разом з Леополісом.

Наступне засідання, або друга його частина, проходила в приміщенні Марійського товариства «Милосердя», де кілька днів раніше Леополійці приймали Президента РІ Кальяна Банерджі. В цій частині наш клуб представив свої доброчинні Програми. Було помітно, що наші друзі, приємно вражені. Ми стараємося не тільки розказувати про наші проекти, але і їх показувати – «Програми, яких можна торкнутися рукою», і тут же оголошується ще один спільний проект підтримки Марійського товариства. Дорослі люди збираються разом для вирішення дорослих справ і в цей же день, уже на прощальній зустрічі оголошується ще один реальний проект допомоги Українській Спілці Інвалідів.

Наші австрійські партнери між насиченими офіційними засіданнями встигли познайомитися з Львовом та Національною Оперою. Несамовиті враження від Хмільного дому Роберта Домса та Високого Замку. Захоплені леополійською гостинністю, оригінальними великодніми писанками, наші австрійські друзі навіть відчули велич Всенощної Літургії в храмі Святої Трійці на вулиці Тершаківців. Автором ідеї та організатором був наш Володимир Одрехівський.

Обмін враженнями по дорозі до Відня через Варшаву, спеціальне засідання по приїзді додому, висока оцінка Прийому залишили задоволеними всіх ротарійців двох, тепер уже клубів-партнерів, які з нетерпінням і всією поважністю та відповідальністю готуються до наступного спільного засідання у РК Klosterneuburg в Австрії

 

(фотографії Мирослава Кулинича)

Прочитано 1324 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається