Проект «Чиста вода» набирає нових обертів

Оленка Ерстенюк Понеділок, 06 серпня 2012;

Цього року Молодіжне громадське об'єднання «ЕКО-Л» спільно з друзями-ротарійцями РК “Львів-Леополіс» та членами студентського братства «Львівська політехніка» продовжили щорічний вже традиційний проект «Чиста вода» у двох карпатських селах Верхня та Нижня Рожанка.

Формат цьогорічної зустрічі ми дещо змінили – розширили на три окремі гілки, а саме: екологічна акція «Чиста вода», відновлення давніх традицій нашого народу – святкування Купальської ночі та збереження історичної пам’яті – молебень на горі Тетерівці біля хреста «Борцям за волю України».

Еко-акцію «Чиста вода – 2012» на берегах гірської річки Рожаночки ми провели 30 червня спільно із місцевою молоддю, яка до нас долучилася і нам вдалося вкотре переконатися, що болюче питання забруднення річок таки можна вирішити постійною працею, привертаючи увагу перш за все місцевих жителів до цієї проблеми.

Другий етап зустрічі відбувся 6 -7 та 8 липня в Нижній Рожанці.

В ночі з 6 на 7 липня ми відсвяткували Івана Купала, яке вже втратило на сьогоднішній день своє первинно язичницьке значення, і є просто чудовою можливістю всім разом побавитися, спробувати «відгадати» свою долю та знайти загадкову   квітку папороті.

Отож, святкування дня літнього сонцестояння – Івана Купала – ми провели на мальовничому березі карпатської річки Рожаночки в Осовні, присілку Нижньої Рожанки.

Наступного дня, на Івана (празник в Нижній Рожанці) всі учасники нашого проекту піднялися на гору Тетерівку, куди ми запросили усіх жителів двох Рожанок.

На горі, біля встановленого нами, разом з РК «Львів Леополіс» хреста «Борцям за волю України», відбувся молебень до якої долучилися Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» та, що для усіх нас було надзвичайно приємною несподіванкою, кадети Молодіжної Правоохоронної Академії Центру Національно Патріотичного Виховання з Одеси.

Ці дві організації після спільної молитви відтворили події однієї із сутичок між бійцями Австро-Угорського та Російсько-Імператорського війська часів Першої Світової війни, в якій гинули українці, що боролися один проти одного у двох різних формуваннях.

Цьогорічна подія на горі Тетерівка не була просто висловленням поваги до загиблих в ті трагічні воєнні роки, похід, молебень і відтворення бою стали подією, яка не дозволить забути сучасним українцям про своїх загиблих предків та, сподіваємося, спонукатиме надалі вшановувати   місця бойових дій, де ще досі лежать незахоронені тіла вояків, а особливо, впорядковувати військові цвинтарі, яких по Карпатах є безліч.

Того ж вечора, 7 липня, студенти та учасники «ЕКО-Л» запросили усіх охочих школярів, дошкільнят та студентів Нижньої Рожанки на перегляд фільму «Бій за гору Маківка», який детально розповідає про історичні події Українського Січового Стрілецтва на території Нижньої Рожанки та прилеглих до неї сіл і довколишніх гір.

А вже зранку 8 липня РК «Львів-Леополіс» піднявся на гору Маківку, аби вшанувати пам'ять усіх загиблих в тому переможному бою Легіону Українських Січових Стрільців над російськими окупантами навесні 1915 року та поставити свічечку   кожному молодому хлопцеві, ім’я якого тепер увіковічено на військовому кладовищі.

(фотографії надані Мирославом Кулиничем та студентським братством)

Прочитано 2183 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається