Зустріч з Романом Іваничуком

 Гостем клубу у середу 19 вересня був видатний письменник та громадський діяч Роман Іваничук. Президент Олег Гайовишин, представляючи пана Романа, назвав довгий список його нагород і почесних звань. Та сам письменник вважає себе насамперед трударем – без повсякденної літературної праці він не уявляє свого життя. Саме тому літературний доробок Іваничука  складає понад два десятки романів, а також багато інших творів.

Наше засідання тривало відчутно довше, ніж годину, проте слухачі не дивилися на годинники – настільки цікаво розповідав письменник. Розповідь охопила його біографію, творчість, погляди на сучасне і майбутнє нашої держави. Та особливо цікаво було слухати про рідні прикарпатські краї, зокрема, про місто Коломию, що є батьківщиною також і нашого побратима Ростислава Смука. Останній роман Іваничука «Торговиця» пронизаний коломийськими мотивами.

Метр української літератури дав оцінку її сучасному станові. Серед цікавих письменників сьогодення він відзначив Василя Габора, Віктора Неборака (колись теж нашого спікера), Галину Крук, Євгена Пашковського та інших. Осудливо відгукнувся про письменників, які зловживають свободою слова на шкоду чистоті нашої мови. Наш гість багато років матеріально допомагає молодим авторам – і це робить його ще ближчим до нашого клубу.

Попри складність політичної ситуації у  нашій державі – звучить навіть термін «внутрішня окупація» – Роман Іваничук налаштований оптимістично. Цей оптимізм передається також і усьому нашому зібранню. Після відповідей на запитання відбулася автограф-сесія: Іваничук підписував свій уже згаданий найновіший роман «Торговиця».

Нашому соленізантові Ярославу Портухаю пощастило: крім клубних подарунків він мав на святкуванні свого для народження ще й іменитого гостя. У середу традиційне «Многая літа!» зазвучало, отже, двічі – ще й на честь видатного українського письменника. А на прощання Роман Іваничук почув від нас слова, що їх він беззаперечно заслуговує:

Слава! Слава! Слава!

 

(фотографії Мирослава Кулинича)

Прочитано 1359 разів

Галерея зображень

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається