Маланка 2013

Цьогорічне традиційне святкування Маланки Ротарі-клубами Львова відбувалося в ресторані «Гуцульська гражда», інтер’єр якого особливо пасує до свята. Розмаїття найліпших вишиванок на жінках і народний одяг на чоловіках разом із піднесеним настроєм і зимовою погодою тішили усіх ротарійців, які зібралися не лише частуватися і дивитися, а й щоб самим завзято танцювати і гуртом співати щедрівки і колядки.

Програма була цікавою і насиченою. Після вітальних слів президентів львівських клубів і щирого слова губернатора дистрикту Леслава Моравського до затемненої зали ввійшли, співаючи старовинні колядки, актори з палаючими свічками в руках під керівництвом Наталки Половинки.  Цей спів, наповнений прадавнім змістом і віруваннями наших предків, занурив усіх присутніх в атмосферу дійства – стародавнього символічного весілля Маланки і Василя, коли день починає довшати, що знаменує прихід Нового року. Згідно зі стародавніми віруваннями в цю ніч богиня плодючості виривається з царства мертвих, а бог рослинності ще не втратив людську подобу. Від їхнього шлюбу залежить, який буде урожай, як поведеться худібка і яким буде добробут. Тому ця ніч  має бути присвячена радості, танцям, співам і розвагам в колі друзів.

Це нам вдалося!

Інші запрошені художні колективи також потішили своєю майстерністю. Фольклорний гурт «Галицька казка», представлений РК «Львів-Княжий», продемонстрував як традиційні, так і новаторські інтерпретації обрядових пісень. Львівська скрипалька Наталя Кульчицька зірвала бурхливі аплодисменти, віртуозно виконавши музичні композиції на мотиви народних колядок і щедрівок.

Атмосферу щедрого вечора чудово доповнив учнівський вертеп зі школи №8, який під керівництвом Михайла Ерстенюка підготував гарну і добру Різдвяну виставу, скомпоновану з віршів наших класиків.

Кульмінацією свята став виступ наших леополійських «Трембітлз» - музичного гурту у складі Мирона Куземського, Михайла Зарічного і Романа Романівки. Ентузіазм і завзяття наших побратимів приємно здивував всю ротарійську громаду. Гості щиро тішилися і весело танцювали під пісні «Трембітлз». Гурт здобув таку популярність, що футболка Мирона Куземського пішла на аукціон. Змагання за неї було досить напруженим. Вдалося зібрати аж 750 гривень, які підуть на організацію концерту «Відчинилося Життя» за участю артистів з вадами зору.

Важко описати словами атмосферу справжньої забави, яка панувала на нашому святі. А танці! Неможливо було уявити, що такі поважні люди, як наші львівські ротарійці, так вміють крутити у танці жінок і таке виправляти ногами під запальну музику.

Пасував до забави і святковий стіл з повним набором українських традиційних страв у вишуканому приготуванні, і чудові напої.

За усім цим була відчутна керівна рука нашого президента, Олега Гайовишина, який, незважаючи на особисті клопоти, уміло скерував ріку радісного святкування у належне русло з усіма його вигинами радості і водоспадами веселощів. Ми усі бажаємо швидшого одужання Олесі, якої так нам бракувало!

Наприкінці свята, як і належить за звичаєм, громада бурхливо обрала між чоловіками свою Маланку, а вона (Маланка) дипломатично обрала з-поміж жінок свого Василя. Забава могла тривати аж до ранку, якби не понеділок, і не треба йти на роботу.

Юрко Іванів, цьогорічна Маланка – який натанцювався так, що аж на другий день ледве підвівся з ліжка.

 

(фотографії Мирослава Кулинича)

Прочитано 1430 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається