«Відчинилося життя» – п’ятирічний ювілей

Наше засідання 23 січня було виїзним – у Національному академічному українському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької відбувся ювілейний концерт проекту «Відчинилося життя»,  і там побували леополійці, дехто також з дружинами. Зала театру була переповнена – проект за п’ять років свого існування здобув чимало прихильників не лише у нашому місті, а й по всій Україні і за кордоном. Рік тому про аналогічний концерт написав на нашому сайті Володимир Костур і я готовий підписатися під кожним словом його тексту. Проте, на відміну від Андрія Гаука, який був присутній на першому концерті проекту, я вперше на такому заході і дещо для мене стало справжнім відкриттям. Насамперед,  -  це бездоганність звучання оркестру. Такий музичний колектив (диригент - заслужений артист України Богдан Мочурад) міг би зробити честь кожній філармонії. Музиканти пішли на сміливий експеримент і почали виконувати твори з незрячими викорнавцями - людьми, як правило, без музичної освіти і нездатними побачити диригентську паличку. Зараз бачимо, що експеримент вдався і серед незрячих людей є чимало музично обдарованих, готових поділитися своїми талантами зі слухачами.

На концерт прибули також відомі виконавці, серед них - Леся Горова, Сашко Положинський, "Піккардійська терція", Павло Табаков, фронтмени "ТіК"у та "Мандрів". Кузьма через нельотну погоду, на жаль, не долетів до Львова. Усі ці люди заслуговують добрих слів, оскільки працюють для проекту без гонорарів.

Хочеться побажати проектові "Відчинилося життя" творчого довголіття. Адже філософія, яка стоїть за його задумом, дуже благородна і полягає у пошуку нових форм інтеграції незрячих людей і, взагалі, людей з обмеженими можливостями, у наше суспільство. Відрадно, що у переповненій негативом стрічці новин все ж знаходяться повідомлення про добрі справи, як от про цей чудовий концерт. Відрадно також, що зі сцени пролунали слова подяки леополійцям за їх причетність до цієї події.

Прочитано 1280 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається