Відвідини школи-інтернату у селі Бірки

Галина Рось Неділя, 17 лютого 2013;

У своїх побажаннях ми часто зичимо Здоров’я.
Та чи до кінця розуміємо що воно таке – Здоров’я
і як жити, якщо Його бракує!?

В День Святого Валентина, коли всі метушаться в очікуванні сердечної казки, представники Ротарі-клубу Львів-Леополіс, працівники Яворівського національного природного парку та Центру юнацької творчості смт. Івано-Франкового спішили на відвідини школи-інтернату у селі Бірки, що на Яворівщині. Дуже хотілося поділитися теплом свого серця, що так символічно співпадало із Днем Закоханих.

На порозі школи нас зустріли вихованці спеціалізованого інтернату, які на собі відчувають брак дорогоцінного Здоров’я. Зустріч з ними розбудила у нас хвилювання та тривоги, адже вперше приїхали сюди. Вже за кілька хвилин діти підготували приміщення їдальні для нашої зустрічі, ми налаштували техніку і очікували моменту знайомства…

Послідовно зал наповнився і запанувала тиша, яка чомусь була для нас несподіваною. Діти уважно слухали, ніби вбирали кожне слово і залишали його у «кімнатах» свого серця. З такою ж увагою сприйняли фільм «Пробудження весни», в якому гарно видно, що природа жива і потребує нашої турботи та дбайливого відношення. Слайд-шоу «Разом до мети» згуртував єдиним ритмом серця до збереження довкілля, а презентовані історико-культурні об’єкти Розточчя викликали захоплення, що спонукало до обіцянки здійснити реальну подорож унікальним краєм.

По завершенні відеопрезентацій старшокласники взялися виготовляти ляльку-мотанку, а допомагала їм у цьому майстриня Оксана Маруняк зі своїми вихованцями. Учні ж молодших класів працювали над квіточкою із салфеток, заготовки для якої підготувала Світлана Плесак – фахівець з екологічної освіти Яворівського НПП. В залі запанувала творча атмосфера. Діти старанно повторювали дії своїх вчителів і раділи найменших успіхам. Результат не заставив себе чекати: у старших вихованців вийшли гарненькі ляльки, а у менших – на долоньках розквітли квіти. В цей момент ми зрозуміли наскільки ці діти відкриті та щирі, вони справжні – їм невідома «життєва маска». Вони такі, які є, і вже за це їх хочеться ще дужче любити. З такою ж відкритістю та безпосередністю діти прийняли гостинці від Ротарі-клубу. В одній руці вони трепетно тримали Свій витвір, а в іншій соковиту апельсинку. Та найголовніше – їхні очі випромінювали Щастя, те саме, яке не купити за гроші і не передати у спадок.

Галина РОСЬ,
провідний фахівець з туризму
Яворівського національного
природного парку.

Прочитано 1474 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається