Майстер-клас у Королівській трапезній

Здається, що про деякі події клубного життя краще писати з часової відстані – тоді краще усвідомлюєш їх важливість. До таких належить майстер-клас нашого побратима Тараса Барана.  У Королівську трапезну професор Музичної академії прийшов зі своїми учнями і поділився з леополійцями деякими таємницями фаху музиканта і педагога. Поруч з українцями у Тарасовому класі – дві студентки з Китаю, адже у Піднебесній цимбали – точніше, їх різновид янгчинь – теж популярні.

Концерт на янчині і традиційних цимбалах показує як багато досягли учні Тараса Барана. Виконавцям стали доступні складні твори, які вони грають з віртуозністю, достойною свого вчителя. Можна лише уявити собі, яка велика праця педагога лежить за легкістю виконання технічних пасажів. Додайте до цього мовні проблеми китайських студентів, а також різні форми музичного запису у нас і в них.

Проте, для Тараса Барана наче не існує жодних таких перешкод. Покликання педагога – передати свої знання і вміння молодшому поколінню, щоби не переривалася українська виконавська традиція. І більше того – щоби вона поширилась далеко за межі нашої країни.

На концерті прозвучала різнопланова музика. У більшості людей слово «цимбали» асоціюється насамперед з народною музикою. Однак, для них можна успішно аранжувати відомі класичні твори – і тоді вони одержують нове, колоритне звучання. А поза тим, для цимбалів пишуть, хоча і не часто, сучасні композитори. Леополійцям добре відомі твори для цимбалів чартерного Президента нашого клубу Богдана Котюка, чий універсальний композиторський талант не міг оминути цей древній і водночас сучасний інструмент.

На завершення додам, що педагогічна самовідданість професора Барана перебуває у повній гармонії з ротарійським «служінням понад власне «я», а вчений-музикознавець, педагог і музикант-віртуоз, Народний артист України Тарас Баран є також відомим і авторитетним ротарійцем, Паст-Президентом нашого клубу і на даний момент офіцером дистрикту.

Прочитано 1094 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається