Виставка-музей музичних інструментів

Цього року Міжнародний день музеїв 18 травня був відзначений у Львові особливим способом. У «Палаццо Бандінеллі» відбулося урочисте відкриття постійно-діючої виставки музичних інструментів. Важливість цієї події для культурного життя нашого міста важко переоцінити. Можливо тому на церемонію відкриття завітали керівники Львівщини на чолі з губернатором та спікером обласної ради, а також численні представники львівського бомонду.

Основу виставки склали колекції народних інструментів львівського музикознавця, етномузиколога Любомира Кушлика та народного артиста України професора Тараса Барана. На відкритті Тарас розповів про довгий, майже двадцятилітній, шлях від ідеї створення такого музею до її втілення. Музикознавець Богдан Котюк говорив, зокрема, про те, що музика живе не лише у творах, але також і у музичних інструментах, які тим самим стають матеріальними свідченнями історії музичної культури людства.

Можна довго перелічувати всі можливі назви, щоби упевнитися у багатстві експозиції: теленки, гуцульські денцівки, бойківські пищавки, поліські викрутки і колянки, подвійні монтелєви, джоломіги, довбушівка, багатоцівкові свирілі, ребро, свистунці, зозульки, семи-восьмиотвірні окарини; бойківські та гуцульські трембіти, в тому числі "кручені", лігави, скрипки, басолі, бандури, австрійські цитри, закарпатські цітери.  Відвідувачі також одержали змогу побачити унікальний експонат – сопілку, якій 20-25 тисяч років.

Особливістю колекції є те, що багато інструментів знаходяться, так би мовити, у робочому стані. Це продемонстрували Любомир Кушлик (крім виконання інструментальних творів він також акомпанував співачці з Закарпаття п. Мирославі) та Тарас Баран.

У суботу 18 травня Львів підтвердив і зміцнив свою репутацію музейної столиці, а наш клуб «Львів-Леополіс» – своє незмінне прагнення служити громаді нашого міста.

 

(фотографії Мирослава Кулинича)

Прочитано 1190 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається