Пісенне «Бабине літо»

Галина Рось, Світлана Плесак Понеділок, 07 жовтня 2013;

Ротарі-клуб «Львів – Леополіс» підтримав таланти студентської молоді та прийняв активну участь у щорічному Молодіжному фестивалі туристичної пісні «Бабине літо». Вже п'ятнадцять років поспіль представники навчальних закладів Львівщини, часом Рівненщини, Київщини та Республіки Польщі з’їжджаються на мальовничі Розточанські терени Яворівського національного природного парку (відпочинковий осередок «Верещиця») для участі у цьому пісенному конкурсі.

Всупереч прогнозам про дощову погоду зібралося чимало бажаючих піснею та жартами відзначити Всесвітній День туризму. Привітати учасників і гостей Фестивалю традиційно прибули представники обласної та районної влади.

Теплими оплесками молодь прийняла Михайла Зарічного - Президента Ротарі-клубу «Львів - Леополіс», декана механіко-математичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка та Володимира Костура – Ротарійця, керівника фірми «VBH-ОФІР».

Пан Михайло, як поет та бард, виконав свою авторську «Пісню про Рожаночку», приурочену екологічній акції «Чиста вода», в рамках якої Ротарійці очистили від сміття русло річки Рожанки. Молодь із захопленням сприйняла музичне вітання Президента «Леополістів» і хвилею оплесків підтримала виконання наступних пісень. Для студентства виступ Михайла Зарічного став взірцем поєднання авторитету, статусу та людської щирості, яка проявляється у творчості та дбайливому ставленні до природи.

В рамках міжнародної співпраці Фестиваль відвідав заступник директора Розточанського парку народового (РП) Тадеуш Грабовский. Завітав на «Бабине літо» і заслужений артист України Зеновій Гучок.

Студентське товариство заповнило «глядацький зал» під шатром соснового лісу. По черзі одна за одною на лісову сцену піднімалися команди аби виконати підготовлені пісні. За умовами Фестивалю конкурсантам необхідно заспівати 3 твори: українську народну, мандрівну і авторську пісні. Вболівальники силою оплесків допомагали журі визначити переможців. За першість у пісенному змаганні боролись 12 навчальних закладів і ось результат: перемогу здобула команда «Агростар» Львівського національного аграрного університету. Друге місце поділили команди «Невгамовні» Екологічного коледжу ЛНАУ та «Вільний вітер» Львівського інституту економіки і туризму. І третє місце виборола команда «Get up!» кафедри туризму Національного університету «Львівська Політехніка».

Особлива увага приділялася авторським пісням, адже це вияв юнацької творчості та таланту. Переможною у цій номінації визнано пісню «Світ клином», яку виконав автор Корзун Павло – представник команди «Вільний вітер ЛІЕТ» Львівського інституту економіки та туризму. Саме ця пісня отримала відзнаку Ротарі-Товариства – гітару з логотипами та підписом Фестивалю.

Всі разом - гості та активні учасники підтримали добру традицію Фестивалю і спільно виконали невмирущу «Червону руту» Володимира Івасюка, яка традиційно завершує Молодіжний фестиваль туристичної пісні «Бабине літо».

Та найбільшим дарунком і для команд, і для глядачів було справжнісіньке «бабине літо» - сонячне і дивовижно тепле. А хіба могло бути інакше?

Галина РОСЬ,
Світлана ПЛЕСАК.

Прочитано 1254 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається