Хваліте Його на цимбалах дзвінких, хваліте Його на цимбалах гучних!

Хваліте Його на цимбалах дзвінких, хваліте Його на цимбалах гучних!

(Псалми 150:5)

«Сьогодні, за тебе Тарасе (Taras Baran), промовляли твої цимбали. Ти знову влаштував нам свято! Так як завжди! І вперше, не так ... Бо свято з небес...». Юрій Косенко.

5 серпня леополійці відзначили день уродин нашого побратима Тараса Барана. Йому було б тільки 59. Уже впродовж багатьох років, саме 5 серпня, він гостинно запрошував нас на своє охайне подвір’я і щедро пригощав спеціально приготованими  смачними частунками. Цього року ми прийшли без запрошення на його тепер уже маленьке цвинтарне подвір’я. Прийшли без обов’язку, не могли не прийти… помолилися за упокій його душі і поїхали до Львівської обласної філармонії на концерт «Читаючи 150-й Псалом» в рамках ІІІ Міжнародного фестивалю “Pizzicato e Cantabile” пам’яті професора Тараса Барана.

На сцені Філармонії звучав квартет цимбалістів. Цікаво, що одні з представлених на концерті цимбалів колись належали Ігорю Стравінському, який на них писав свої твори. Під час гастролей Європою ці цимбали придбав для Львівської цимбальної школи професор Тарас Баран. Світлій пам’яті свого друга – майстра, педагога, віртуоза-цимбаліста і вченого Тараса Барана композитор Богдан Котюк створив нову стохастичну композицію «150й псалом Царя Давида». Ця хвалебна Алилуя Господу, музичним інструментам та цимбалам була улюбленою духовною піснею Тараса Барана.

Богдан Котюк запропонував слухачам твори Миколи Лисенка, Імре Кальмана, Тоні Йордаке, Жоржа Бізе, Скотта Джопліна та інших. Ми почули уже відомі твори композитора Богдана Котюка і спеціально написану композицію «150 псалом». Майже всі твори на струнних і духових інструментах звучали у виконанні учнів Тараса Барана («професор слухає», так звернувся  Б.Котюк до молодих талановитих цимбалістів), а також звучав орган Олени Мацелюх.

Дякуємо, Богдане!

До наступної зустрічі, Тарасе!

Михайло Ерстенюк

Прочитано 1366 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається