Унікальна операція на серці

Микола Г. з далекого карпатського села успішно прооперований в одній з найкращих столичних кардіохірургічних лікарень відомим спеціалістом, доктором медичних наук Олександром Бабляком 17 березня цього року. У молодого 33-річного чоловіка була тяжка вроджена вада серця синього типу – тетрада Фалло. При цій аномалії різко погіршується насичення крові киснем у легенях, тому такі вади серця називають «синіми», бо в людини пальці, кінчики носа і вух мають синюватий відтінок. У дитинстві йому не зробили операцію через незгоду батьків. А тепер він дорослий, має свою сім’ю, двох синів 7 і 5 років. Однак фінансові труднощі стали на перешкоді.

Наш Ротарі-клуб Львів-Леополіс зібрав необхідні 1800 доларів, щоб долучитися до програми американської доброчинної організації «Ukrainian Gift of Life» (президент – наш давній друг і партнер Джордж Кузьма) і профінансувати операцію в лікарні «Добробут». Лікар-кардіохірург Олександр Бабляк запропонував виконати цю складну реконструктивну операцію на серці з міні-інвазивного доступу (малий розріз на грудній клітці з мінімальною хіріргічною травмою).

Операція пройшла успішно, виконано повний об’єм хірургічної реконструкції, який зробив серце практично нормальним. На третій день Микола був переведений у загальну палату з реанімаційного відділення, а сьогоді зранку його вже привезли додому. Розмовляє бадьоро, почувається добре. Через кілька днів приїде на контрольне обстеження до Львова.

Унікальність цього випадку полягає у тому, що, як звичайно, діти, яким у перші роки життя не зроблено операцію, помирають у дошкільному віці. Крім того, ніхто ще не проводив таку складну хірургічну корекцію з міні-інвазивного доступу, який дає можливість швидкого післяопераційного одужання. Про цей випадок буде повідомлено у спеціальних медичних журналах і на міжнародних конгресах кардіохірургів.

Наш клуб також виділив Миколі 200 доларів на транспортні витрати і 70 доларів на медикаменти, необхідні зараз, після операції.

Щиро дякуємо нашому другу і партнеру Джорджу Кузьмі, що погодився фінансово підтримати лікування цього молодого чоловіка, адже його організація займається допомогою українським дітям. Але цей випадок особливий, адже вада серця мала бути прооперована у дитинстві і прецедентів проведення таких операцій дорослим у світовій практиці дуже мало.

Прочитано 2206 разів

Галерея зображень

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Останні новини

06 бер. 2020 р.

115 річниця Ротарі!