Встановлення Хреста «Борцям за волю України»

Неділя, 26 червня 2011;

Започаткована Леополійцем Олегом Гайовишиним програма РК Львів-Леополіс «Чиста вода» від села Нижня Рожанка поступово піднімалася Карпатськими схилами вгору, а її розростання в об’ємі відбулося через залучення дітей місцевих шкіл, церков і сільської громади, а згодом – і Львівського Студентського братства.

Ідейне розширення Програми проходило на історико-пізнавальному та християнсько-патріотичному рівнях: від очищення води в річечці Рожаночці Леополійці перейшли до відродження у пам’яті народній гордості за славне минуле і до настирливої пропаганди національної гідності та вічних культурних цінностей.

Найактивніші учасники – діти із сіл Нижня та Верхня Рожанка – завдяки старанням Леополійців побували у Львові, де пізнали багато нового.

Львів’яни (і ротарійці, і студенти) відкрили для себе ще один куточок Батьківщини і трохи припідняли куртину історії нашого народу, бо дізналися про бої, які велися в цьому закутку Бойківських Карпат та про бійців за волю України, прах яких ще й досі не віддано землі з достойною шаною.

Новою для Леополійців була й та інформація, що запеклі й звитяжні для українських ополченців бої велися не тільки на горі Маківка (про це останнім часом досить широко інформували різні українські ЗМІ), але й на горі Тетерівка, що височить безпосередньо над Рожанками. Цю гору на довідниковий сайтах називають Татарівка, хоч із татарами повинна була б більше асоціюватися гора Погар, що височить над Тухлею.

На честь загиблих Борців за волю України і в освячення пам’яті про історичне минуле нашого краю Леополійці вирішили саме на горі Тетерівка поставити традиційний для поховань Січових Стрільців дубовий ХРЕСТ.

Цей християнський символ пам’яті став результатом творчої співпраці двох Леополійців. ХРЕСТ було виготовлено за ескізом скульптора Володимира Одрехівського на Львівській фабриці музичних інструментів під керівництвом Мирона Куземського.

Організатором акції виступив Президент-номіні РК «Львів-Леополіс» Олег Гайовишин. До урочистої Хресної Ходи долучилося біля 20 Леополійців та їх дружини, а також представники Студентського братста. Сприяли акції дорослі й малі місцеві жителі, а також – настоятель церкви в селі Рожанка.

Більшість із Леополійців, пройнятих почуттям патріотизму і виконаного християнського обов’язку, окрилених власними силами здобутою над собою перемогою, розцінили Встановлення Хреста «Борцям за волю України» як одну із найважливіших подій у своєму житті, як власну Хресну Дорогу.

Прочитано 1706 разів
Детальніше в цій категорії: Леополійське полювання 2012 »

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається