Тухля – Музей – Головецько. Заповідається нова програма

Неділя, 13 листопада 2011;

Приватний «Історично-краєзнавчий Музей Героїв Маківки» в селі Тухля Леополійці відвідали вже не вперше. Правда, цього разу ми дізналися, що це швидше Музей бойових дій, які велися Легіоном УСС Австрійської армії в час Першої світової війни не тільки на Маківці, але й інших горах довкола села Головецько. Цього разу делегація від Нашого Клубу приїхала з дарунками для Музею.

Тепер поруч зі стендами, на яких будуть розміщені викопані лісником Андрієм Ткачиком бойові раритети та передані йому Товариством «Пам’ять» снаряди і зброя, необхідно буде ставити бодай декілька книжкових стелажів. Адже наш побратим, директор-видавець Зеник Романів і головний редактор «Літопису УПА» пан Ігор Гомзяк передали пану Ткачику, який взяв на себе обов’язки директора Музею, відразу цілу бібліотеку. Більше ніж десяток великих коробок із книжками, що Леополійці привезли для Музею – усе це унікальні видання. Вони розкривають тему національно-визвольних змагань і воєнних дій у 20 ст. на наших землях. Серед книг знайшлася й енциклопедично-біографічна література, яка фокусує увагу на житті й діяльності патріотів України.

Важливим об’єктом популяризації стане музейна вивіска, яку вирізьбив у камені львівський скульптор Роман Венчак. Її з особливою вдячністю з рук нашого Президента Володимира Костура і Президента-електа Олега Гайовишина прийняв директор «Музею Героїв Маківки» пан Андрій Ткачик.

Обмін враженнями – від побаченого в Музеї, а ще й підсумок вже зроблених перших кроків у сприянні самовідданому патріоту й сповненому ініціативи та завзяття директору-лісничому – Леополійська делегація провела з чаркою доброго ірландського віскі біля новозбудованого каміна у садибі Паст-Президента Юрка Іваніва в Головецьку. Його дружина Люба всіх щиро частувала смачними наїдками.

Декілька невтомних ентузіастів під проводом  Олега Гайовишина та Юрка Іваніва піднялися на ту гору, з вершини якої Іван Франко без допомоги машини часу зумів побачити подвиг Тухольців і Захара Беркута.

Прочитано 2111 разів

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається