Наша співпраця з всеукраїнською громадською організацією «Українська спілка інвалідів – УСІ»

2012/2013

 1. Придбані 2 комп’ютери для інвалідів по зору, які вручені кінцевим користувачам під час прес-конференції у Львівській міській раді 15.10.2012 «Відкрий незрячому вікно у світ комп’ютерних технологій» (Оксана Демчина – сліпоглуха поетеса з с. Соснівки, Мохналь Михайло – батько двох дітей-інвалідів по зору з м. Миколаїв).
 2. Неодноразово надано матеріальну підтримку для проведення концертного проекту «Відчинилося життя» (зокрема, 23.01.2013, 14.10.2013 рр. у м. Львів).
 3. Організовано серію заміських автобусних екскурсійних мандрівок для інвалідів по зору, в т.ч. – 2-денних (зокрема, Закарпатська обл., серпень 2012 р.).
 4. Відшкодування витрат на проїзд до м. київ та у зворотньому напрямку для проведення прямих ефірів на радіо «Ера», прес-конференцій, вирішення низки питань у Мінсоцполітики і Міносвіти тощо.
 5. Організовано безстроковий проект «Тет-а-тет з митцями» у форматі зустрічей інвалідів по зору з відомими представниками культури, журналістики, театру та ін.. (учасниками зустрічей стали н.а. України Олександра Бонковська, фіналіст телешоу «Україна має таланти» Олександр Божик, телеведучий програми «Прямим текстом» Остап Дроздов).
 6. Проведено кілька поїздок на прощу за участю священика о. Романа Мануляка та інвалідів по зору (Київ, Заглинне та ін.).
 7. Започатковано перший обласний фестиваль для дітей з особливими потребами «Світ стає кращим, коли ми разом» (Травень 2013 р.) за участю Олександра Божика, Олександри Бонковської, 60 дітей з спецшкіл-інтернатів і масових шкіл Львівщини. Усім учасникам в залі та на сцені роздані солодкі подарунки.
 8. У 2011 - 2012 ми з ПРООН мали грант "Доступна Львівщина очима незрячих", ротарійці нам також допомагали в цьому. Зокрема, при встановленні світлофорів, при публікації поетичних збірок незрячих авторів тощо.

2011/2012

Протягом 2011 – 2012 рр. Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» спільно з іншими громадськими організаціями інвалідів реалізував наступні проекти, дольову частку в яких втілено за фінансово-організаційної підтримки РК «Львів – Леополіс»:

 1. Запущено перший озвучений троллейбус, оснащений системою зовнішнього озвучення (№110, маршрут №13 Зернова – Грінченка).
 2. Записано аудіоальбом «Творча сила» за участю українських і шведських незрячих солістів у супроводі оркестру Національного театру ім. М. Заньковецької (Україна – Швеція).
 3. Проведено 9 концертних гастролей проекту «Відчинилося життя» (Одеса/Сімферополь/Євпаторія – червень 2011 р., Львів – жовтень 2011 р., Хапаранда/Торніо (Швеція) – жовтень 2011 р., Київ – грудень 2011 р., Львів – лютий 2012 р., Замость/Пулави (Польша) – травень 2012 р.).
 4. Підготовлено і скеровано на навчання до загальноосвітньої школи сліпонароджену дитину (с. Великий Любінь Городоцького р-ну) – вересень 2011 р.
 5. Відкрито Ресурсний центр інформаційних технологій для осіб з обмеженими можливостями при Національному університеті «Львівська політехніка» (у центрі діють аудіобібліотека, комп’ютерний класс, друкарська майстерня, здійснюється озвучення книг) - березень 2012 р.
 6. Працевлаштовано 4 інвалідів (3 – по зору, 1 – ДЦП) на роботу з використанням сучасних комп’ютерних технологій, а також 5 осіб без фізичних вад – червень 2011 – червень 2012 р.
 7. Відновлено публікацію і тиражування «Абетки для незрячих» - січень 2012 р.
 8. Розпочато озвучення літератури для користувачів з інвалідністю (публіцистичних праць, підручників) – березень 2012 р.
 9. Розпочато реалізацію шведсько-українського проекту «Інклюзивна освіта дітей з обмеженими можливостями», який акцентує увагу на дітях з глибокими вадами зору – квітень 2012 р.
 10. Відряджено групу у складі 4-х освітян і технічних працівників (2 – незрячі, 2 – зрячі) на стажування до Швеції – червень 2012 р.
 11. Виготовлено «Інструкції до 103 лікарських засобів» рельєфно-крапковим шрифтом (23 томи) з додатковим озвучуванням (500 дисків) – березень 2012 р.
 12. Опубліковано кілька поетичних збірок незрячих авторів («Зачарований зайчик», «Мить поезії чудова»), брошуру про діяльність Львівського обласного фонду соціального захисту і реабілітації сліпих – березень 2012 р.
 13. Озвучено 45 стаціонарних світлофорів (Львів, Дрогобич, Броди, Стрий) і 20 адміністративних установ (залізничний вокзал, Львівська ОДА, Львівська МР, управління соцзахисту, театри Львова) – жовтень-грудень 2011 р.
 14. Організовано серію заміських екскурсійних мандрівок (у т.ч. – кількаденних) для інвалідів – упродовж всього терміну звітності.
 15. Проведено численні медіа-промоційні заходи з метою ознайомлення громад из напрацюваннями у соціальній сфері (радіо Ера, канал 1+1, канал ICTV, 5-й канал, ТРК Україна, канал TVI, 12 канал, ЗІК, Національне радіо, періодичні всеукраїнські та місцеві видання) – протягом усього періоду звітності (див. на сайті www.openlife.lviv.ua в рубриці «Про нас»).
 16. Відкрито сайт www.openlife.lviv.ua з розміщенням на ньому корисної для людей з вадами зору інформації – червень 2012 р.
 17. Взято участь у багатьох міжнародних, всеукраїнських, місцевих конференціях, засіданнях Комітету Доступності, прямих ефірах, на яких висвітлено найбільш гострі проблеми осіб з інвалідністю – протягом усього періоду звітності.
 18. Ініційовано особисту зустріч з віце-прем’єр-міністром України Сергієм Тігіпком, першим заступником міністра соціальної політики України Василем Надрагою, результатом чого стала поява довгоочікуваних «Настанов з облаштування будинків і споруд елементами доступності для осіб з вадами зору та слуху» (первісний текст створено ЛОО ВГО УСІ).
 19. Надається постійна підтримка особливо потребуючим інвалідам, для чого залучаються депутати обласної та Верховної ради.
 20. Розпочато роботу над отриманням від Австрійського ротарі клубу великогабаритного автобусу – квітень-червень 2012 р.

2010/2011

 1. Проведено чимало прямих ефірів у студії програми «Вже ранок» (обговорювана проблематика – інклюзивна освіта, інтегровані концерти, доступність тощо).
 2. Розпочато міжнародний шведсько-український проект «Творча сила», який зреалізувався записом однойменного аудіоальбому за участю незрячих виконавців з України та Швеції в супроводі оркестру Національного театру ім. М. Заньковецької (проект розпочато в травні 2011 р., у червні в Україні шведськими звукорежисерами Яном Пості та Ріхардом Андерсеном здійснено запис Заньківчанського оркестру, організовано кілька ефірів на ТБ (див. www.openlife.lviv.ua у розділі «Про нас, відео репортажі»).). Проект продовжено у жовтні поточного року в Швеції, Хапаранда, а завершено в грудні 2011 р. концертом «Відчинилося життя» у Києві за участю Ніни Матвієнко, Сергія Фоменка, Валентини Степової, Павла Табакова, Лесі Горової, оркестру Національного театру ім. М. Заньковецької та незрячих вокалістів з різних куточків України. Під час концерту відбулась презентація альбому, ефір на радіо «Ера», ICTV та ін.
 3. У травні 2011 р. проведено заміську автобусну екскурсію для 27 інвалідів по зору до Зимненського монастиря на Волині.
 4. У жовтні 2011 р. у міському палаці культури ім. Г. Хоткевича організовано перший міжобласний фестиваль творчості інвалідів «Мукачево скликає друзів» за участю колективів з Мукачево та колективів художньої самодіяльності з Львівщини. Організатори – МБК ім. Г. Хоткевича, Львівський обласний осередок ВГО УСІ, Мукачівська міська спілка талановитих інвалідів «СТІмул».

2009/10

Упродовж 01.07.2009 – 30.06.2010 Львівська обласна організація УТОС при підтримці РК „Львів – Леополіс” успішно реалізувала наступні іноваційні проекти, спрямовані на розширення ринку соціальних послуг для осіб з вадами зору:

 1. Організовано серію інтегрованих концертів „Відчинилося життя” (29.09.2009/Сімферополь, 30.09.2009/Євпаторія, 15.10.2009/Львів, 15.05.2010/Тирасполь, 16.05.2010/Кишинів, 20.05.2010/Львів) за участю оркестру Національного театру ім. М. Заньковецької, обдарованих незрячих виконавців з різних регіонів України (Луганськ, Сімферополь, Житомир, Вінниця, Луцьк, Мукачеве, Тернопіль) та відомих українських і зарубіжних артистів (н.а. Валентина Степова, Кузьма Скрябін, Сашко Положинський, з.а. Леся Горова, н.а. Олена Терц, н.а. Михайло Мунтян). Вперше створено дуети зірок оперної та естрадної сцени з незрячими співаками (Степова-Гончаренко, Положинський-Сухова, Горова-Пришнівський).
 2. Завершено восени 2009 року роботу над створенням аудіоверсії „Абетки” для незрячих, видрукуваної змішаним брайлівсько-плоскодрукованим шрифтами. Біндерування книги здійснювалось видавництвом „Афіша” на благодійних засадах. Там же проводився видрук кольорових вкладишів до аудіодиску „Абетки”.
 3. Восени 2009 року завершено довготерміновий шведсько-український проект з впровадження в Україні нових компютерних технологій для осіб з вадами зору, який дозволив десятьом незрячим протягом двох тижнів побувати у Швеції та перейняти досвід роботи колег зі Скандинавії. Отримано комплект комп’ютерної техніки.
 4. Продовжено встановлення озвучених світлофорних об’єктів на вулицях міста і райцентрів області. На даний час в регіоні функціонують 39 світлофорів з мовним/звуковим супроводом зеленого маячка. Близько 20 поліклінічних установ оснащені звуковими орієнтирами на вхідних дверях.
 5. Спільно з фармацевтами медуніверситету (Єлизавета Кузьма) виготовлено перші екземпляри друкованих шрифтом Брайля і озвучених інструкцій для 30-ти лікарських препаратів. На загальних зборах 02.12.2009 їх презентовано інвалідам по зору. Реагуючи на клопотання, інструкціями наповнено одну з аптек міста в районі компактного проживання інвалідів по зору (аптека „ДС” поблизу ринку „Старий лицар”).
 6. Організовано кілька поїздок до представників державних органів влади з метою розвязання нагальних проблем Товариства (22.03.2010/Арсеній Яценюк, 23.03.2010/Ганна Герман).
 7. Спільно з ГОІ „Созарін” реалізовано проект з профілактики раку молочної залози у жінок з вадами зору. Спеціально з цією метою виготовлено озвучені та друковані шрифтом Брайля версії медичних видань, на основі яких спеціалістами (онкологами, психологами та ін.) проведено кількаденний тренінг для інвалідів по зору.
 8. З ініціативи редакції журналу „Ангелятко” та „Ангеляткова наука” започатковано експериментальну партію журналу з вкладишами до них шрифтом Брайля.
 9. Розпочато співпрацю з „Чудотуром” стосовно організації щомісяця для 28-ми інвалідів по зору безкоштовної екскурсії містом Лева (о 10.00 ранку кожної першої середи місяця „Чудотур” виділяє один вагончик свого екскурсійного трамваю).
 10. Домовлено про надання інвалідам по зору безкоштовних перукарських послуг одним з салонів краси міста (поблизу „Сільмашу”). Кількість осіб не обмежена, перукарі, окрім безпосередніх посслуг, надають допомогу щодо зустрічі з транспорту, супроводу та ін.
 11. Надано низку індивідуальних послуг членам УТОС відповідно до звернень та їх гостроти: матеріальні допомоги на лікування (Слота В., Станчак С., Безпяткін С., Карпяк Н. Та багато інших), сприяння у працевлаштуванні випускників медичного коледжу для незрячих масажистів (Старик І., Бігун Г.). Вирішено інші питання стосовно оформлення документів на квартири, отримання квартири, пільговий проїзд та ін. За сприяння ЛОО УТОС кілька незрячих абітурієнтів або вступників з числа дітей батьків-інвалідів отримали змогу вступити до навчальних закладів.
 12. Розпочато роботу з впровадження в Україні інклюзивної освіти для тотально незрячих дітей у загальноосвітніх школах, поштовхом до чого слугувало звернення теперішніх батьків усиновленої 5-річної незрячої дівчинки. На даний час організація працює над запозиченням методик роботи з такими дітьми у загальноосвітніх школах.

Кошти, надані РК „Львів – Леополіс” на підтримку цих та інших напрямків роботи ЛОО УТОС, використовувались для придбання залізничних квитків у напрямку Львів-Київ-Львів, аудіодисків, канцелярських товарів, оплати мобільних телефонів, купівлю квітів для артистів, доплату за „Студію Лева”, видрук вкладишів, придбання холодильника, харчування іноземних гостей, презентаційні витрати і сувеніри для іноземців, оплату готелю для незрячих артистів з Луганська (брати Золотухіни), дофінансування кількох проектів міської ради та управління культури ЛОДА тощо.

2008

 • Фінансова допомога керівнику ансамблю «Дитячі мрії»
 • Комплект спеціально виготовлених у Данії шахових годинників для незрячих у подарунок для команди УТОСу з шахів
 • Мікрохвильові печі в дарунок для обласного УТОСу та спецбібліотеки на день весни

2007

 • Капітальний ремонт приміщень, заміна меблів, комп'ютерне обладнання та зарплатня персоналу (в рамках Matching Grant на створення першого в Україні комп’ютерного класу на 7 місць), а згодом створення студії звукозапису та відкриття курсів англійської мови для незрячих (спільно з Мальтійською службою та РК «Вайнфельден», Швейцарія)
 • Комп’ютер у подарунок для Фонду Брайля

2006–2007

 • Закупівля обладнання для майбутнього реабілітаційного центру (солярій та стіл для масажу)

2006

 • Початок надання щомісячної матеріальної допомоги УТОСу (у 2008 р. кошти спрямовані на завершення ремонтів)

2005–2006

 • Музичне обладнання в дарунок (радіомікрофони, підсилювач, колонки та інше) – шефство над дитячим ансамблем УТОСу «Дитячі мрії» (спільно з РК «Львів» та РК «Тернопіль»)

2004–2006

 • Капітальні ремонти санвузлів у приміщеннях міського та обласного УТОСів

2005

 • Допомога в березневій поїздці п. Оксани Потимко на пленум Центрального проводу УТОСу в Київ
 • Програма «Продуктова допомога для незрячих людей» (гречана крупа для 800 осіб)
 • Ремонт приміщення УТОСу (часткова заміна вікон на метало-пластикові) на вулиці Січових Стрільців, 5

2004

 • Старт щорічної акції Клубу “Цирк – дітям від «Львів – Леополіса»” з різдвяними подарунками для незрячих дітей (понад 300 осіб) чи батьки котрих мають вади зору (з 2006 року акція проводиться спільно зі школярами 8-ї школи)

2003

 • Початок фінансової підтримки збірної команди Львівщини із шахів серед незрячих

2002–2008

 • Матеріальна допомога незрячому поетові Степану Підлужному: видання збірок поезій «Сила віри», «Пам’ять про любов», «У любові обличчя людини» та при операції на вуха

2002–2005

 • Допомога бібліотеці УТОСу в озвученні понад 40 книг на аудіокасетах у Києві
 • Проведення конкурсу «Читаємо Шевченка шрифтом Брайля» та конкурсу серед дітей на швидкість читання

2001–2005

 • Допомога в організації робочого місця незрячому подружжю Володі та Тетяні Дурнєвим: масажний кабінет для надання ними послуг мануальної терапії та рефлексотерапії при фонді Св. Володимира (ремонт, орендна плата, комунальні витрати)
Прочитано 1924 разів

Наша атрибутика

Ми в Facebook

Наші ротарійські пісні

Пісня про
Львів-Леополіс
сл. і муз.
Михайло Зарічний

Пісня
Ротарі
сл. і муз.
Леся Горова

Журнал «Ротарієць»

офіційний журнал дистрикту 2232 «ROTARIANIN»